Mixed doubles

Main draw

DateTime
3/29/20195:10 PMLasse MØLHEDE (DEN)
Sara LUNDGAARD (DEN)
- Pawel SMILOWSKI [4] (POL)
Magdalena SWIERCZYNSKA (POL)
21-12 19-21 21-13
3/29/2019Pawel SMILOWSKI [4] (POL)
Magdalena SWIERCZYNSKA (POL)
- LIN Chun-Yi (TPE)
LIN Hsiang Ti (TPE)
22-20 23-21
3/31/2019Ben LANE [1] (ENG)
Jessica PUGH (ENG)
- Thom GICQUEL [3] (FRA)
Delphine DELRUE (FRA)
21-17 21-15
3/30/2019Thom GICQUEL [3] (FRA)
Delphine DELRUE (FRA)
- Mikkel MIKKELSEN [2] (DEN)
Mai SURROW (DEN)
21-13 21-17
3/30/2019Ben LANE [1] (ENG)
Jessica PUGH (ENG)
- Jones Ralfy JANSEN [PFR] (GER)
Kilasu OSTERMEYER (GER)
21-9 21-19
3/30/2019Mikkel MIKKELSEN [2] (DEN)
Mai SURROW (DEN)
- Renaldi SAMOSIR (INA)
Hediana JULIMARBELA (INA)
21-19 21-16
3/30/2019Thom GICQUEL [3] (FRA)
Delphine DELRUE (FRA)
- Tom WOLFENDEN (ENG)
Jenny MOORE (ENG)
16-21 23-21 21-13
3/30/2019Jones Ralfy JANSEN [PFR] (GER)
Kilasu OSTERMEYER (GER)
- Lasse MØLHEDE (DEN)
Sara LUNDGAARD (DEN)
14-21 21-18 21-14
3/29/2019Mikkel MIKKELSEN [2] (DEN)
Mai SURROW (DEN)
- Joel EIPE (DEN)
Mette POULSEN (DEN)
21-15 21-18
3/30/2019Ben LANE [1] (ENG)
Jessica PUGH (ENG)
- Ronan LABAR [8] (FRA)
Anne TRAN (FRA)
21-15 26-24
3/29/20195:10 PMThom GICQUEL [3] (FRA)
Delphine DELRUE (FRA)
- Jakub BITMAN (CZE)
Alzbeta BASOVA (CZE)
21-10 21-11
3/29/20195:50 PMRenaldi SAMOSIR (INA)
Hediana JULIMARBELA (INA)
- CHANG Ko-Chi (TPE)
LEE Chih Chen (TPE)
21-13 21-19
3/29/20195:50 PMJones Ralfy JANSEN [PFR] (GER)
Kilasu OSTERMEYER (GER)
- Supak JOMKOH [7] (THA)
Supissara PAEWSAMPRAN (THA)
12-21 21-17 21-13
3/29/2019Ben LANE [1] (ENG)
Jessica PUGH (ENG)
- Frederik SØGAARD (DEN)
Alexandra BØJE (DEN)
21-15 19-21 21-14
3/29/2019Mikkel MIKKELSEN [2] (DEN)
Mai SURROW (DEN)
- Fang-Jen LEE (TPE)
CHANG Hsin Tien (TPE)
21-17 21-9
3/29/201910:10 AMJoel EIPE (DEN)
Mette POULSEN (DEN)
- Brian YANG (CAN)
Michelle TONG (CAN)
21-14 21-16
3/29/201910:10 AMRenaldi SAMOSIR (INA)
Hediana JULIMARBELA (INA)
- Matthew CLARE (ENG)
Victoria WILLIAMS (ENG)
21-18 25-23
3/29/20199:35 AMJakub BITMAN (CZE)
Alzbeta BASOVA (CZE)
- Mykhaylo MAKHNOVSKIY (UKR)
Anastasiya PROZOROVA (UKR)
21-19 21-9
3/29/20199:35 AMAdam HALL [6] (SCO)
Julie MACPHERSON (SCO)
- Max FLYNN (ENG)
Jessica HOPTON (ENG)
21-12 21-13
3/29/20199:35 AMJones Ralfy JANSEN [PFR] (GER)
Kilasu OSTERMEYER (GER)
- Nyl YAKURA (CAN)
Catherine CHOI (CAN)
21-18 21-13
3/29/20199:00 AMFrederik SØGAARD (DEN)
Alexandra BØJE (DEN)
- Jaromir JANACEK (CZE)
Sabina MILOVA (CZE)
21-10 21-9
3/29/20199:00 AMBen LANE [1] (ENG)
Jessica PUGH (ENG)
- Andika RAMADIANSYAH (INA)
Bunga Fitriani ROMADHINI (INA)
21-9 21-19
3/29/201910:10 AMThom GICQUEL [3] (FRA)
Delphine DELRUE (FRA)
- Wei Chen LIU (TPE)
TENG Chun Hsun (TPE)
21-14 21-11
3/29/201910:10 AMCHANG Ko-Chi (TPE)
LEE Chih Chen (TPE)
- Joshua HURLBURT-YU [5] (CAN)
Josephine WU (CAN)
21-17 21-19
3/29/20199:35 AMTom WOLFENDEN (ENG)
Jenny MOORE (ENG)
- HUANG Jiawei (CHN)
CHEN Fanghui (CHN)
21-16 21-10
3/29/2019Lasse MØLHEDE (DEN)
Sara LUNDGAARD (DEN)
- Alex VLAAR (BUL)
Mariya MITSOVA (BUL)
21-12 21-14
3/29/20199:00 AMMathias THYRRI (DEN)
Elisa MELGAARD (DEN)
- Patrick SCHEIEL (GER)
Franziska VOLKMANN (GER)
21-8 26-24
3/29/2019Ronan LABAR [8] (FRA)
Anne TRAN (FRA)
- Rehan Naufal KUSHARJANTO (INA)
Lisa Ayu KUSUMAWATI (INA)
21-15 21-19
3/29/20199:00 AMSupak JOMKOH [7] (THA)
Supissara PAEWSAMPRAN (THA)
- Valeriy ATRASHCHENKOV (UKR)
Yelyzaveta ZHARKA (UKR)
21-12 21-17
3/29/20195:50 PMRonan LABAR [8] (FRA)
Anne TRAN (FRA)
- Mathias THYRRI (DEN)
Elisa MELGAARD (DEN)
21-11 21-18
3/29/2019Tom WOLFENDEN (ENG)
Jenny MOORE (ENG)
- Adam HALL [6] (SCO)
Julie MACPHERSON (SCO)
23-21 22-20

Qualifications

DateTime
3/28/20193:40 PMCHANG Ko-Chi (TPE)
LEE Chih Chen (TPE)
- Patryk SZYMONIAK [2] (POL)
Agnieszka WOJTKOWSKA (POL)
25-23 21-19
3/28/20199:00 AMPatryk SZYMONIAK [2] (POL)
Agnieszka WOJTKOWSKA (POL)
- Jack MACGREGOR (SCO)
Sian KELLY (ENG)
21-16 16-21 21-17
3/28/20199:00 AMWei Chen LIU (TPE)
TENG Chun Hsun (TPE)
- Jan RUDZINSKI (POL)
Karolina WLADZINSKA (POL)
21-11 21-16
3/28/20193:05 PMWei Chen LIU (TPE)
TENG Chun Hsun (TPE)
- Jesper TOFT [1] (DEN)
Natasja P. ANTHONISEN (DEN)
21-17 21-15
3/28/2019HUANG Jiawei (CHN)
CHEN Fanghui (CHN)
- LU Chen (TPE)
LI Zi Qing (TPE)
21-9 21-17
3/28/20199:30 AMCHANG Ko-Chi (TPE)
LEE Chih Chen (TPE)
- Nikita KHAKIMOV (RUS)
Viktoriia VOROBEVA (RUS)
21-16 23-21
3/28/2019Jones Ralfy JANSEN [PFR] (GER)
Kilasu OSTERMEYER (GER)
- Hauke GRAALMANN [4] (GER)
Judith PETRIKOWSKI (GER)
21-18 21-13
3/28/2019LU Chen (TPE)
LI Zi Qing (TPE)
- LIM Khim Wah (MAS)
LEE Zhi Qing (MAS)
21-9 21-12
3/28/2019HUANG Jiawei (CHN)
CHEN Fanghui (CHN)
- Dominik STIPSITS [3] (AUT)
Serena AU YEONG (AUT)
21-12 21-17
3/28/20199:00 AMFang-Chih LEE (TPE)
SUNG Shuo Yun (TPE)
- Philip BIRKER (AUT)
Katharina HOCHMEIR (AUT)
21-15 21-16
3/28/20193:05 PMJones Ralfy JANSEN [PFR] (GER)
Kilasu OSTERMEYER (GER)
- Fang-Chih LEE (TPE)
SUNG Shuo Yun (TPE)
21-13 21-16
3/28/20199:00 AMJesper TOFT [1] (DEN)
Natasja P. ANTHONISEN (DEN)
- Fikri Ihsandi HADMADI (INA)
Fee Teng LIEW (ENG)
21-14 21-16