Men's doubles

Main draw

DateTime
3/29/20198:30 PMLEE Jhe-Huei (TPE)
YANG Po-Hsuan (TPE)
- Milosz BOCHAT (POL)
Adam CWALINA (POL)
21-18 21-14
3/29/20191:05 PMJones Ralfy JANSEN [7] (GER)
Peter KAESBAUER (GER)
- Freek GOLINSKI (BEL)
Patryk SZYMONIAK (POL)
21-16 21-15
3/29/20193:50 PMMilosz BOCHAT (POL)
Adam CWALINA (POL)
- Nikita KHAKIMOV (RUS)
Alexandr ZINCHENKO (RUS)
21-19 18-21 21-15
3/29/20192:15 PMLEE Jhe-Huei (TPE)
YANG Po-Hsuan (TPE)
- Supak JOMKOH [6] (THA)
Wachirawit SOTHON (THA)
18-21 21-17 21-7
3/29/2019Callum HEMMING (ENG)
Tom WOLFENDEN (ENG)
- Jeppe BAY (DEN)
Mikkel MIKKELSEN (DEN)
21-18 16-21 21-18
3/29/20193:15 PMThom GICQUEL [4] (FRA)
Ronan LABAR (FRA)
- Bjarne GEISS (GER)
Jan Colin VÖLKER (GER)
21-12 21-13
3/29/2019Fang-Jen LEE (TPE)
LU Chia Pin (TPE)
- Christo POPOV (FRA)
Toma Junior POPOV (FRA)
23-21 19-21 21-11
3/29/20199:10 PMJason Anthony HO-SHUE [1] (CAN)
Nyl YAKURA (CAN)
- Daniel LUNDGAARD (DEN)
Mathias THYRRI (DEN)
21-18 17-21 21-19
3/29/20199:10 PMMathias BAY-SMIDT [5] (DEN)
Lasse MØLHEDE (DEN)
- CHANG Ko-Chi (TPE)
Fang-Chih LEE (TPE)
21-17 18-21 21-17
3/29/2019Ben LANE [3] (ENG)
Sean VENDY (ENG)
- Bastian KERSAUDY (FRA)
Julien MAIO (FRA)
21-11 21-13
3/29/20198:30 PMJones Ralfy JANSEN [7] (GER)
Peter KAESBAUER (GER)
- Muhammad Shohibul FIKRI (INA)
Bagas MAULANA (INA)
21-17 21-19
3/29/2019Thom GICQUEL [4] (FRA)
Ronan LABAR (FRA)
- Callum HEMMING (ENG)
Tom WOLFENDEN (ENG)
21-17 8-21 21-17
3/29/2019Peter BRIGGS [8] (ENG)
Gregory MAIRS (ENG)
- Fang-Jen LEE (TPE)
LU Chia Pin (TPE)
21-11 21-17
3/29/20199:10 PMChristopher GRIMLEY (SCO)
Matthew GRIMLEY (SCO)
- KONA Tarun (IND)
LIM Khim Wah (MAS)
21-12 22-20
3/30/2019Mathias BAY-SMIDT [5] (DEN)
Lasse MØLHEDE (DEN)
- Jason Anthony HO-SHUE [1] (CAN)
Nyl YAKURA (CAN)
21-17 21-15
3/30/2019Ben LANE [3] (ENG)
Sean VENDY (ENG)
- Jones Ralfy JANSEN [7] (GER)
Peter KAESBAUER (GER)
21-13 21-9
3/30/2019LEE Jhe-Huei (TPE)
YANG Po-Hsuan (TPE)
- Thom GICQUEL [4] (FRA)
Ronan LABAR (FRA)
18-21 21-19 21-14
3/30/2019Peter BRIGGS [8] (ENG)
Gregory MAIRS (ENG)
- Christopher GRIMLEY (SCO)
Matthew GRIMLEY (SCO)
21-17 21-12
3/30/2019Ben LANE [3] (ENG)
Sean VENDY (ENG)
- Mathias BAY-SMIDT [5] (DEN)
Lasse MØLHEDE (DEN)
21-12 21-15
3/29/20193:50 PMMuhammad Shohibul FIKRI (INA)
Bagas MAULANA (INA)
- Jaromir JANACEK (CZE)
Tomáš ŠVEJDA (CZE)
21-13 21-9
3/30/2019LEE Jhe-Huei (TPE)
YANG Po-Hsuan (TPE)
- Peter BRIGGS [8] (ENG)
Gregory MAIRS (ENG)
21-16 21-19
3/31/2019LEE Jhe-Huei (TPE)
YANG Po-Hsuan (TPE)
- Ben LANE [3] (ENG)
Sean VENDY (ENG)
21-19 21-16
3/29/20191:40 PMChristopher GRIMLEY (SCO)
Matthew GRIMLEY (SCO)
- David DAUGAARD [2] (DEN)
Frederik SØGAARD (DEN)
21-17 21-17
3/29/20193:50 PMPeter BRIGGS [8] (ENG)
Gregory MAIRS (ENG)
- Joshua HURLBURT-YU (CAN)
Duncan YAO (CAN)
21-16 21-14
3/29/20192:15 PMCHANG Ko-Chi (TPE)
Fang-Chih LEE (TPE)
- Max SCHWENGER (GER)
Josche ZURWONNE (GER)
24-22 23-21
3/29/20191:05 PMKONA Tarun (IND)
LIM Khim Wah (MAS)
- Philip BIRKER (AUT)
Dominik STIPSITS (AUT)
21-9 21-18
3/29/20192:15 PMJason Anthony HO-SHUE [1] (CAN)
Nyl YAKURA (CAN)
- Wei Chen LIU [2] (TPE)
LU Chen (TPE)
21-18 21-15
3/29/20192:15 PMDaniel LUNDGAARD (DEN)
Mathias THYRRI (DEN)
- Vladimir NIKULOV (RUS)
Artem SERPIONOV (RUS)
21-17 21-13
3/29/2019Ben LANE [3] (ENG)
Sean VENDY (ENG)
- Pakin KUNA-ANUVIT (THA)
Natthapat TRINKAJEE (THA)
21-6 21-13
3/29/2019Mathias BAY-SMIDT [5] (DEN)
Lasse MØLHEDE (DEN)
- Alexander DUNN (SCO)
Adam HALL (SCO)
21-14 21-19
3/29/20191:40 PMBastian KERSAUDY (FRA)
Julien MAIO (FRA)
- Joshua MAGEE (IRL)
Paul REYNOLDS (IRL)
19-21 21-19 21-19

Qualifications

DateTime
3/28/20197:10 PMFreek GOLINSKI (BEL)
Patryk SZYMONIAK (POL)
- Jacek KOLUMBAJEW (POL)
Jan RUDZINSKI (POL)
21-19 21-12
3/28/20191:30 PMDaniel LUNDGAARD (DEN)
Mathias THYRRI (DEN)
- Piotr GAJDA (POL)
Alan OSTROWSKI (POL)
21-12 21-13
3/28/20191:00 PMWei Chen LIU [2] (TPE)
LU Chen (TPE)
- Tomasz MATOGA (POL)
Norbert SWIERK (POL)
21-6 21-13
3/28/20191:30 PMFreek GOLINSKI (BEL)
Patryk SZYMONIAK (POL)
- Robert CYBULSKI (POL)
Pawel SMILOWSKI (POL)
21-13 21-13
3/28/20191:00 PMJacek KOLUMBAJEW (POL)
Jan RUDZINSKI (POL)
- Glib BEKETOV [3] (UKR)
Mykhaylo MAKHNOVSKIY (UKR)
15-21 21-12 21-9
3/28/20196:35 PMDaniel LUNDGAARD (DEN)
Mathias THYRRI (DEN)
- Matěj HUBÁČEK (CZE)
Vít KULÍŠEK (CZE)
21-10 21-10
3/28/2019Christopher GRIMLEY (SCO)
Matthew GRIMLEY (SCO)
- Oliver LEYDON-DAVIS (NZL)
Abhinav MANOTA (NZL)
23-21 21-19
3/28/20197:10 PMWei Chen LIU [2] (TPE)
LU Chen (TPE)
- Pramudya Kusumawardana RIYANTO (INA)
Yeremia Erich Yoche YACOB (INA)
24-22 21-17
3/28/2019Pramudya Kusumawardana RIYANTO (INA)
Yeremia Erich Yoche YACOB (INA)
- Zach RUSS [PFR] (ENG)
Steven STALLWOOD (ENG)
21-13 21-17
3/28/2019Oliver LEYDON-DAVIS (NZL)
Abhinav MANOTA (NZL)
- Hauke GRAALMANN [4] (GER)
Patrick SCHEIEL (GER)
21-14 21-15
3/28/20193:05 PMChristopher GRIMLEY (SCO)
Matthew GRIMLEY (SCO)
- HUANG Di (CHN)
LIANG Yongwang (CHN)
21-12 21-13
3/28/20191:00 PMMatěj HUBÁČEK (CZE)
Vít KULÍŠEK (CZE)
- Michael Opoku BAAH [1, FWDN] (GHA)
Daniel SAM (GHA)
Walkover